9 Mart 2013 Cumartesi

Film 5: Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2.kez)2005 yılında orjinal dilinde izlediğim de şu şekilde bir yorum yazmıştım; "Bu filmde oncelikle Jude Law'in narator olarak hikayeyi anlatmasi, ses tonu ve ingiliz aksanina 100 puan vererek sozu Jim Carey'e getireyim; Anti-kahraman olarak yarattigi tipleme basariliydi. Çok abartili mimikleri vardi ve olmaliydi da. Bir masaldaki kotu karakterin (hele de basrol ise) siradan, ifadesiz olmasi hata olurdu..."


8 sene sonra, Türkçe dublajlı olarak izlediğim için maalesef Jude Law'u tekrar dinleme fırsatım olamadı ancak Jim Carey hakkındaki düşüncelerim halen geçerli. Abartılı olan oyunculuğunun dozajını o kadar iyi ayarlıyor ki, bir Jim Carey filmi izlediğimizi unutturmadığı gibi yarattığı Count Olaf karakterinin özgün olmasını da sağlıyor.


Hikaye ise tam sevdiğim tarzda bir karanlık masaldı. Anneannemin anlattığı masallar gibi dinlerken eğlenmeyi, eğlenirken şaşırmayı, şaşırmışken ürkmeyi, ürkmüşken gerilmeyi, gerilmişken de bir "böö" sesiyle yine eğlendirmeyi başarıyor.

Daniel Handler'ın, Lemony Snicket mahlası (takma adı) ile yazdığı çocuk romanı serisinden uyarlanan film, detayları, diyalogları, göndermeleri ve farklılığı yakaladığı karanlık tarafı ile dört dörtlük bir film. 

2 yorum :

wohnungsraeumung dedi ki...

luxusumzug Fur Wohnungsräumung und favoritenumzug fur Wohnungsräumung und ath-trans fur Wohnungsräumung

7zc065xtd7 dedi ki...

Significantly lowered cycle occasions, improved finishes and quantity of} options can Cooling Towels be accomplished at the similar time and can improve high quality and consistency. It is conducive to medium and high volume necessities the place accuracy and complexity are required. CNC machining considered one of the|is among the|is doubtless considered one of the} most commonly outsourced companies in several of} manufacturing industries. Most industry-leading manufacturing or assembly companies associate with contract CNC machining companies for varied helpful causes.